zatrzymany przez policję fot. KPP Konin

Wyłudzał kredyty na dane innych osób. “Był pracownikiem wypożyczalni samochodów”

24-latek z Konina może spędzić w więzieniu nawet osiem lat. Mężczyzna wyłudzał kredyty na dane obcych osób, do których miał dostęp dzięki pracy w wypożyczalni samochodów.

Ten sposób “zarobku” miał dać mu 125 tys. złotych przez pół roku. – 24-letni koninianin był pracownikiem wypożyczalni samochodów. Dzięki temu miał dostęp do bazy danych klientów – wyjaśnia Marcin Jankowski, z konińskiej policji. – Wykorzystując te dane zakładał firmę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, następnie konto w banku i kupował kartę SIM. Kiedy miał już komplet wszystkich rzeczy, występował do banku o przyznanie debetu lub kredytu. Kredyty brał też w instytucjach parabankowych. Na dzisiaj wiadomo, że pokrzywdzonych jest 10 osób, ale to może nie być koniec. Suma wszystkich wypłat to ponad 125000 złotych.

Podejrzany został zatrzymany przez policjantów w środę 9 października. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Obecnie zastosowano wobec niego dozór policyjny i 5 tys. złotych poręczenia. Dodatkowo zablokowano mu znaczną ilość pieniędzy na koncie bankowym.

Źródło: KPP Konin

3
Dodaj komentarz

avatar
Samarama
Samarama

Razem z nim, do pierdla powinni iść wszyscy ci, którzy nawet bez okazania dowodu pozwolili mu założyć firmę, konto w banku, zostać abonentem sieci telefonicznej czy udzielili pożyczki/kredytu. Co się w tym kraju odwala?

Radek
Radek

Do pieca że smieciem

maja9222
maja9222

Hahaha dozór i poręczenie…za takie przestępstwo, gdzie my żyjemy !