wtorek, 5 grudnia, 2023

Wydział zamiejscowy UAM nie stanie się częścią Uniwersytetu Kaliskiego

Rektor UAM w Poznaniu, prof. Bogumiła Kaniewska, zapowiedziała wsparcie dla idei powstania Uniwersytetu Kaliskiego – ale bez wydziału UAM. Wcześniej rektor spotkała się z pracownikami wydziału, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec tego pomysłu.

Przypomnijmy: prof. dr hab. Andrzeja Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej, wyszedł z inicjatywą przekształcenia uczelni w Uniwersytet Kaliski. Zgodnie z propozycją rektora częścią uczelni miałby się stać Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu.

Pomysł poparła Miasta Kalisza i Rada Powiatu Ostrowskiego. Jednak przeciwko przyłączeniu do Uniwersytetu Kaliskiego zaprotestowali dziekan i prodziekani wydziału, a także studenci – Rada Samorządu Studentów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM opublikowała oficjalny protest, który wsparł Samorząd Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dziś w tej właśnie sprawie wybrała się do Kalisza prof. Bogumiła Kaniewska. Rektor spotkała się z pracownikami wydziału w Kaliszu – i po spotkaniu oświadczyła, że UAM będzie wspierał powstanie Uniwersytetu Kaliskiego, bardzo chętnie będzie też wspierać działania naukowe, wspomoże kadrą dydaktyczną, ale wydział UAM nie stanie się częścią tej uczelni, ponieważ pracownicy i studenci są temu przeciwni.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewWydział zamiejscowy UAM nie stanie się częścią Uniwersytetu Kaliskiego