Wybuch i pożar w restauracji. Właściciele proszą o pomoc w odbudowie

bistro Kolorowe Wazy, pożar fot. pomagam

13 sierpnia doszczętnie spłonął lokal “Bistro Kolorowe Wazy” w Biedrusku. Dopiero co przeszedł remont, co pochłonęło wszystkie oszczędności, a potem metamorfozę w “Kuchennych Rewolucjach” Magdy Gessler. Właściciele nie mają pieniędzy na jego odbudowę i proszą o pomoc.

Do pożaru “Bistra Kolorowe Wazy” doszło po wybuchu butli z gazem. Doszczętnie spłonęło całe wyposażenie kuchni, które było najdroższą i najważniejszą częścią lokalu. To był cios w samo serce dla Roberta, właściciela lokalu, który prowadził go od 2019 roku, ponieważ zawsze marzył o tym, żeby mieć restaurację, w której przy dobrym jedzeniu mogliby się spotykać przyjaciele czy krewni.

“Niestety, restauracja nie przynosiła korzyści generując coraz większe straty” – czytamy na portalu “pomagam”. – “Rok temu zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc Panią Magdę Gessler zgłaszając się do programu ” Kuchenne Rewolucje” To był strzał w dziesiątkę! Powstało Bistro Kolorowe wazy, a Pani Magda tchnęła w nas nowe nadzieje oraz wiarę w lepsze jutro. To kameralne, gościnne i smaczne miejsce było od wielu lat naszym domem, życiem, a przede wszystkim wielkim spełnionym marzeniem Roberta. Niestety, 5 miesięcy po emisji odcinka z naszym udziałem wszystko to, wraz z wybuchem gazu i pożarem restauracji 13 sierpnia 2023 roku legło w gruzach…”.

Co gorsza, właściciele nie mają pieniędzy na odbudowę swojego marzenia. Dopiero co wydali oszczędności na remont obu sal i baru. Bistro nie było ubezpieczone, bo nie było ich na to stać – a teraz zostali z ruinami i stosem faktur do zapłacenia. Dlatego przyjaciele lokalu założyli zbiórkę na portalu “pomagam”, by zebrać pieniądze na odbudowę bistra.

“Robert stracił naprawdę dużo” – piszą. – “Serce restauracji jakim jest kuchnia spłonęło doszczętnie, a wraz z nim wart kilkadziesiąt tysięcy złotych wyposażenie i sprzęty kuchenne. Zniszczeniu uległy również bar, i obie sale, które dopiero co przeszły generalny remont. Tylko z Waszą pomocą jest jakaś nadzieja. W pierwszej kolejności zebrane fundusze pomogą pokryć zobowiązania wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej ( faktury za towar, prąd, czynsz, składki ZUS, wynagrodzenia dla pracowników etc.), a także wydatki związane z posprzątaniem po pożarze oraz remontem lokalu”.

Podziel się: