Wybuch gazu i pożar. Lądował śmigłowiec LPR

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwukondygnacyjny budynek w miejscowości Sędziniec w powiecie pilskim został kompletnie zniszczony w wyniku wybuchu gazu. W czasie wybuchu w budynku znajdowało się 10 osób. 4 zostały ranne, jedną trzeba było wydostać spod gruzów.

Do wybuchu doszło 19 kwietnia przed godziną 20.00, jak informuje portal „asta24”. W czterech mieszkaniach budynku mieszkało 12 osób, ale na miejscu było 10 osób, w tym pięcioro dzieci. Gdy budynek zawalił się wskutek wybuchu, 4 osoby odniosły obrażenia, a jedną strażacy musieli wydostać spod gruzów.

Jak powiedział portalowi mł. bryg. Paweł Kamiński, rzecznik pilskiej straży pożarnej, wszyscy ranni byli przytomni i zostali przewiezieni do szpitala, a po jedną z nich lądował śmigłowiec LPR. Strażacy ugasili też pożar, do którego doszło z powodu wybuchu.

Na miejscu pracowało 18 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratowniczo-poszukiwawcza z Poznania razem z psami, która sprawdziła gruzy, by się upewnić, że nie ma pod nimi żadnych ofiar wypadku. Według wstępnych ocen zniszczenia budynku są tak duże, że nie nadaje się do dalszego zamieszkania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: