Września: Wielkopolska dostanie więcej pieniędzy na drogi

288 mln zł na drogi gminne i powiatowe – tyle właśnie, zgodnie z decyzją premiera, dostanie Wielkopolska z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak podaje Radio Poznań, poinformował o tym we Wrześni Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski. Wojewoda dodał też, że pieniądze zostaną przeznaczone na 56 inwestycji powiatowych i 131 gminnych. Każda z grup dostanie mniej więcej 140 mln.

Ogłoszenie dofinansowania i zasad podziału pieniędzy we Wrześni było spowodowane tym, że to właśnie Września dostanie najwięcej z tych środków, bo prawie 30 mln zł, na budowę wschodniej obwodnicy miasta. Wojewoda wyraził nadzieję, że mieszkańcy miasta ucieszą się z wyprowadzenia ruchu z centrum. Śródmieście Wrześni stanie się też dzięki temu bezpieczniejsze – teraz samochody jadące tranzytem przejeżdżają przez ścisłe centrum miasta, obok szkół, przedszkoli i galerii handlowej, a więc tam, gdzie jest duży ruch pieszy. Tylko samych tirów przejeżdża półtora tysiąca dziennie! W dodatku auta nie zawsze zachowują odpowiednią ostrożność i przestrzegają przepisów, a to jest dużym zagrożeniem dla pieszych.

Wschodnia obwodnica Września ma być gotowa do końca przyszłego roku.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: