Września: najpierw pobili i okradli, a później próbowali zastraszyć pobitego, żeby zmienił zeznania

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Policjanci z Wrześni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju oraz pobicia. Obaj byli wcześniej karani, a dodatkowo jeden z nich groźbą chciał wpłynąć na zmianę zeznań pokrzywdzonego.

31 grudnia 2019 roku po godzinie 18:00, wrzesińscy policjanci odebrali zgłoszenie o incydencie, do którego doszło przy ulicy Wiśniowej we Wrześni. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch mężczyzn najpierw go pobiło, a potem zabrali mu telefon i pieniądze.

Wartość poniesionych strat materialnych wyniosła 370 złotych. 42-letni mieszkaniec Wrześni odniósł też obrażenia w postaci otarć skóry, oraz stłuczenia twarzy i żeber. Wskazanymi mężczyznami, którzy dokonali tego rozboju, byli wrześnianie w wieku 55 oraz 42 lat. Zostali zatrzymani tego samego dnia na ul. Wiśniowej we Wrześni.

Podczas gromadzenia materiałów do tej sprawy okazało się, że zatrzymani napastnicy pobili także 52-latka, który był w towarzystwie okradzionego mężczyzny, a w pobiciu uczestniczyła jeszcze 47-letnia mieszkanka Wrześni. Wynikiem pobicia były obrażenia w postaci powierzchniowych urazów głowy oraz stłuczenie twarzy i nosa.

Po zsumowaniu wszystkich składowych tej sprawy Prokurator Rejonowy we Wrześni wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Biorąc pod uwagę dodatkowe wątki, czyli że 42-latek działał w recydywie oraz 55-latek – już wcześniej karany – groźbą chciał wpłynąć na zeznania pobitego mężczyzny, sędzia przychylił się do prokuratorskiego wniosku. Natomiast wobec 47-latki zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: