kadry fot. ZK Wronki

Wronki: Zakład karny obchodzi Święto Działu Kadr

Dział kadr to miejsce, które każdy funkcjonariusz odwiedza pierwszego i ostatniego dnia swojej służby. We wronieckim Zakładzie Karnym to zespół siedmiu funkcjonariuszy, odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi, którzy dziś obchodzą swoje święto.

20 czerwca świętujemy bowiem Dzień Działu Kadr i przy tej okazji warto wspomnieć o pracownikach kadr, na których spoczywa odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie firm i urzędów. A to wielka umiejętność.

Praca w dziale kadr zakładu karnego we Wronkach, jednostki liczącej ponad pięciuset funkcjonariuszy i pracowników wymaga szerokich kompetencji i wyjątkowych predyspozycji. Niełatwo jest bowiem sprostać zadaniom z zakresu szeroko pojmowanego zarządzania zasobami ludzkimi, rekrutacją i rozwojem pracowników. Dział kadr tworzy zespół specjalistów z różnych dziedzin: finansów i rachunkowości, zarządzania, administracji, prawa oraz bezpieczeństwa narodowego. Wyróżnia ich otwartość, umiejętność dobrej komunikacji, a także sumienność i dokładność.

Dział kadr zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z rekrutacją oraz zatrudnieniem i przyjęciem do służby – weryfikacją kwalifikacji zawodowych kandydatów, kierowaniem ich na badania lekarskie i specjalistyczne, przygotowaniem dokumentów związanych z zatrudnieniem. W roku 2020 do służby przyjęto 74 funkcjonariuszy, w roku bieżącym – 22.

Kolejnym ważnym zadaniem działu kadr jest koordynowanie i realizowanie szkoleń dla funkcjonariuszy. Podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy funkcjonariuszy pozwala na bardzo dobrą realizację zadań Zakładu Karnego, związanych z ochroną społeczeństwa a także resocjalizacją osób pozbawionych wolności.

Ostatnim etapem życia zawodowego jest przejście na emeryturę. W roku 2020 ze służby odeszło 46 funkcjonariuszy, a każde odejście powodowało konieczność przygotowania dokumentacji związanej z zakończeniem służby. Z okazji święta HR-day kadrowcom w naszej jednostce życzymy idealnych kandydatów oraz możliwości i warunków do rozwoju potencjału i zdolności każdego z pracujących we wronieckim więzieniu.

ZK Wronki

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze