sąd okręgowy

Wronki: Strażnik oskarżony o handel narkotykami uniewinniony

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za areszt. otrzyma strażnik zakładu karnego we Wronkach Norbert Wróbel. Mężczyzna został uniewinniony z zarzutu o handel narkotykami.

Strażnik został aresztowany w 2017 roku i większość tego czasu spędził w areszcie. nastąpiło to po śledztwie prowadzonym przez CBŚ, które wykazało, że osadzeni we Wronkach mają dostęp do narkotyków, a zamieszani w to muszą być funkcjonariusze więzienni.

W sprawie zatrzymano kilka osób, między innymi Norberta Wróbla. Zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień, wprowadzania do obrotu substancji psychotropowych i środków odurzających, oraz przyjmowanie korzyści majątkowych.

Jednak gdy sprawę przejął inny prokurator, uznał, że dowody przeciwko strażnikowi Wróblowi, są niewiarygodne – i wniósł o uwolnienie go z aresztu.

Mężczyzna odzyskał wolność, ale wyszedł jako zupełnie inny człowiek. Stracił pracę, a więzienie zniszczyło mu także życie osobiste. Postanowił walczyć o odszkodowanie za czas spędzony w więzieniu – a spędził tam 226 dni.

Sąd Okręgowy w Poznaniu przyznał mu rację – i uznał, że powinien otrzymać 84,3 tys. złotych odszkodowania oraz 400 tys. złotych zadośćuczynienia.

el