wizyta M. Morawieckiego Wronki fot. P. Szyszka Lech Poznań

Wronki: Premier z wizytą w Akademii Lecha Poznań

We wtorek Kolejorz gościł we wronieckiej części akademii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, który podkreślał panujący w niej profesjonalizm, dyscyplinę, zapał oraz stawianie na innowację.

W minionych dniach zapadła decyzja o przyznaniu środków z Ministerstwa Sportu. Ponad 5 milionów złotych Lech Poznań otrzyma jeszcze w tym roku, natomiast pozostałą część, czyli blisko 15 milionów złotych, już w kolejnym. Dofinansowanie będzie stanowić około połowę wartości całej inwestycji, pozostałą część pokryje klub ze stolicy Wielkopolski. Celem całego projektu jest wybudowanie najbardziej innowacyjnej, nowoczesnej oraz najbardziej funkcjonalnej bazy treningowej w tej części Europy.

Jego realizacja pogłębi przewagę konkurencyjną Kolejorza w dziedzinie szkolenia młodych piłkarzy nad Wisłą na wiele lat i sprawi, że jeszcze więcej utalentowanych wychowanków akademii trafiać będzie nie tylko do seniorskich drużyn niebiesko-białych, ale także zasilać szeregi reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Za to też mocno trzyma kciuki wizytujący we wtorek we wronieckiej części Akademii Lecha Poznań Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. W jego opinii szkoła piłkarska Kolejorza posiada liczne atuty, które pozwalają jej cały czas wznosić się na coraz to wyższy poziom.
– W całej Polsce, we wszystkich gminach i powiatach, rodzi się piłka i rodzą się talenty – podkreślał w swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki. – Potem trzeba je szlifować, potem trafiają one do Lecha Poznań, jak przecież kiedyś Robert Lewandowski i nasze wielkie sławy piłkarskie. Przyszłość przed piłką nożna jest właśnie taka: zapał, entuzjazm, wytrwałość, wytrzymałość, talent, dyscyplina, ale również profesjonalizm i innowacje. Wszystko to widzimy tutaj, we Wronkach i cieszę się bardzo, że mamy profesjonalistów, którzy coraz lepiej potrafią szkolić naszą młodzież, a ona będzie oddawała nam to w zwycięstwach polskiej drużyny na boiskach.

Proces przygotowania, projektowania oraz planowania Centrum Badawczo-Rozwojowego trwa już od kilku lat. W jego skład wchodziły nie tylko liczne zagraniczne delegacje w uznanych zachodnich akademiach, ale także spełnianie niezbędnych formalności i otrzymanie kolejnych zgód na lokalnym i krajowym podwórku. Klub dołożył wszelkich starań, żeby wszystkie innowacyjne rozwiązania zostały zaadoptowane do naszego środowiska w jak najbardziej efektywny sposób. Dzięki temu młodzi lechici będą mogli rozwijać się jeszcze efektywniej.

– Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha Poznań to inwestycja o charakterze strategicznym. Mamy najlepszą akademię piłkarską w Polsce, najlepiej szkolimy, posiadamy najlepszych trenerów, ale nic nie jest dane raz na zawsze. Konkurujemy na rynku europejskich, a do tego potrzeba ciągłych inwestycji, także tych infrastrukturalnych – tłumaczy istotę całego projektu Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań. – Dziękuję panu premierowi, pani minister oraz osobom z otoczenia pana premiera, które życzliwie spoglądały na nasz projekt. Ta praca nad uzyskaniem dofinansowania trwała trzy lata, przedstawialiśmy i uzasadnialiśmy, dlaczego to jest tak istotne dla polskiej piłki. Teraz nadszedł czas realizacji tej inwestycji, ponieważ już tej jesieni rozpoczynamy budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Lech Poznań, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze