Wronki: Amica wznawia produkcję. Prezes rezygnuje z wynagrodzenia

Amica Wronki fot. Amica
Firma poinformowała, że ponownie rozpoczyna produkcję 20 kwietnia, ale z pewnymi zmianami. Pracownicy dostaną obniżki pensji o 20 proc. ale prezes zarządu zadeklarował rezygnację ze swojego wynagrodzenia.

Również członkowie zarządu i członkowie rady nadzorczej dobrowolnie postanowili obniżyć swoje pensje o 30 proc. Rezygnacja prezesa z wynagrodzenia i obniżki dla zarządu będą obowiązywały tak długo, jak długo pracownicy będą otrzymywali niższą wypłatę. Powodem jest aktualna sytuacja gospodarcza związana z rozprzestrzenianiem koronawirusa i pogorszeniem koniunktury.

Jak informuje Bankier.pl, Amica ustali nowe warunki z zakładową organizacją związkową działającą w spółce oraz z przedstawicielami pracowników w spółkach zależnych – obniżki dostaną też pracownicy Amica Handel i Marketing i Inteco Business Solutions.

Obniżki dotyczą nie tylko wynagrodzeń zasadniczych, ale też premii miesięcznych, kwartalnych i rocznych. Część regulaminów ustalająca zasady ich wypłaty zostaje zawieszona od 20 kwietnia do 31 grudnia 2020 roku.

el

Podziel się: