Przysięga powstańców fot. WMN

Wrocław dla Poznania: Koncert Patriotyczny “W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim”

„O mój rozmarynie”, „Polskie kwiaty”, „Serce w plecaku” – te i inne pieśni usłyszymy podczas koncertu, na który zaprasza chór Cantiamo Tutto z okazji 102. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

“Zachęcamy do wspólnego uczczenia pamięci o Bohaterach, którzy walczyli o naszą Ojczyznę. O wolność, niepodległość i niezależność” – czytamy w zaproszeniu na koncert.

Chór Cantiamo Tutto przy akompaniamencie orkiestry zaprezentuje najpiękniejsze pieśni patriotyczne, m.in. „O mój rozmarynie”, „Polskie kwiaty”, „Serce w plecaku”. Nie zabraknie także polskiej poezji śpiewanej, która daje pokłady nadziei, tak potrzebnej i dziś.

Wystąpią:
Chór Cantiamo Tutto
Wrocławska Orkiestra Kameralna
Dyrygent: Sebastian Sikora

Koncert odbędzie się w ramach realizowanego przez nas projektu „Bo kultura może być COOLturą”. Zadanie publiczne finansowane jest ze środków finansowych Gminy Wrocław.

Premierę on-line zaplanowano w dniu 27 grudnia 2020 o godzinie 16.40 na kanale YouTube Kulturalnego Konesera.

Chór Cantiamo Tutto to zespół ponad trzydziestu osób, które łączy miasto Wrocław, a także miłość do muzyki i śpiewu. Repertuar chóru jest wszechstronny, stąd określenie formacji mianem Cantiamo Tutto, oznaczającym w języku włoskim „śpiewający wszystko”.

Cantiamo Tutto to pasja, zaangażowanie, konsekwentna praca, a jednocześnie sieć pięknych relacji międzyludzkich i wiele radości ze wspólnego śpiewania i efektownego współbrzmienia. Chórzyści wraz z dyrygentem rozwijają skrzydła stawiając przed sobą ambitne zadania. Pomimo niedługiego stażu, zostali docenieni przez Radio Wrocław, gdzie w Plebiscycie Dolnośląskich Chórów „Top 5” zajęli 3 miejsce, a w ramach Plebiscytu „Zaśpiewali dla Niepodległej”, którego organizatorem było również Radio Wrocław – 2 miejsce.

Mat. pras.

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze