Wpis na koncie minister Maląg: nazwała protestujące kobiety „bezmózgimi dzikusami”

Marlena Maląg fot. WUW
Komunikat zawierający wiele ostrych sformułowań pod adresem uczestniczek Strajku Kobiet został opublikowany na koncie minister rodziny Marleny Maląg. Sama minister twierdzi, że konto zostało zhakowane i straciła do niego dostęp.

„Jako kobieta, jako matka nigdy nie zrozumiem ani nie poprę protestujących. Wulgarne i chamskie zachowanie nie zdobi kobiet, przypominają mi watahy Papuasów i bezmózgich dzikusów zdolnych jedynie do bicia i bezrozumnego uprawiania seksu. Niektórym wogóle strach dać zapałki do ręki. Dla wszystkich bluzgających pseudo kobiet należy stworzyć specjalne rezerwaty, w których będą wykorzystane jako inkubatory” – czytamy na profilu społecznościowym minister Maląg. Wpis został opatrzony zdjęciami kobiet z namalowanymi symbolami Strajku Kobiet oraz zdjęciem zespołu folklorystycznego Papuasów.

Jak dotąd wpis zebrał ponad 700 komentarzy, głównie wyrażających oburzenie tym wpisem oraz charakterem i poziomem wypowiedzi, która absolutnie nie powinna cechować ministra. Został też udostępniony prawie 300 razy.

Sama minister Maląg opublikowała na Twitterze wyjaśnienie, że jej konto na Facebooku padło ofiarą hakerów.
„Do czasu kiedy nie poinformuję o odzyskaniu go proszę traktować pojawiające się posty jako kłamliwą manipulację” – podsumowała minister.

 

 

Podziel się: