WOSP Światełko do nieba 5 fot. S. Wąchała

WOŚP: Wielkopolska pełna rekordów!

Liczenie w wielu sztabach jeszcze trwa i pewnie potrwa, bo wiele z nich prowadzi też jeszcze aukcje internetowe. Ale niektóre wielkopolskie sztaby już mogą ogłosić wyniki. I mają się czym pochwalić!

Swarzędz zebrał ponad prawie 340 tysięcy złotych, ale jak zastrzega Maciej Woliński, rzecznik prasowy burmistrza Swarzędza, wynik na pewno jeszcze się zmieni, bo wiele aukcji jeszcze trwa. Rekord ogłosiła Mosina – 109 676 tys. zł, a także Murowana Goślina – 94 tys. zł. Skoki zebrały 58531 zł, ale jeszcze trwa liczenie, bo część wpłat dokonano w obcych walutach. Rekord padł w Gnieźnie: wstępna kwota to 335 tys. złotych i to jest o ponad 100 tys. zł więcej niż rok temu.

Ostrów Wielkopolski zebrał rekordową kwotę ponad 410.950 złotych, ale tu także liczenie jeszcze trwa. Wiadomo jednak już na pewno, że rekord został pobity, bo w ubiegłym roku zebrano 290 tysięcy złotych. W Kaliszu jak dotąd zebrano ponad 384 tysiące złotych i to też rekord, bo rok temu było 340 tysięcy.

W powiecie pleszewskim zebrano w niedzielę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 213 538, 65 zł. Ubiegłoroczny rekord został pobity o 37 773,99 zł. W Koninie doliczono się już około 306 tys zł – rok temu było to ponad 223 tysięcy złotych. W Kole zebrano około 120 tys. zł i już wiadomo, że więcej niż rok temu, bo wtedy było to 112 tysięcy. W Turku na razie doliczono się 110 tysięcy złotych, ale liczenie nadal trwa.

W Pile udało się zebrać ponad 286 tysięcy złotych. To prawie 80 tysięcy więcej niż przed rokiem. Więcej zebrano też w Czarnkowie i Trzciance – w obu tych miastach po przeszło 100 tysięcy złotych.

W Nowym Tomyślu zebrano rekordową kwotę 120 tys. zł, jak z dumą informuje Nowotomyski Ośrodek Kultury, w którym mieścił się sztab WOŚP. Rekord pobiła też Opalenica – tutaj sztab zebrał 115 tys. złotych. Międzychód zebrał 127 883 tys. zł, a Szamotuły 131.320 tys.

Jest jeszcze niezwykła historia z Grodziska Wielkopolskiego. Zebrano tam prawie 77 tysięcy złotych, a rekord w powiecie pobił sztab ptaszkowski, który w tym roku zebrał ponad 154 tysiące złotych. A ciekawostką z pewnością jest fakt, że najmłodszy wolontariusz WOŚP pochodzi właśnie z Ptaszkowa – to Tomek Drgas, który kwestował mając zaledwie… miesiąc. Miał swój identyfikator wyrobiony na podstawie numeru PESEL odebranego dosłownie kilka dni przed finałem.

W Poznaniu liczenie jeszcze trwa, no ale tu było aż 12 sztabów i ogrom licytacji internetowych kończących się w różnych terminach. Na razie wiadomo, że sztab przy Politechnice Poznańskiej zebrał prawie 490 tysięcy złotych, a sztab Ławica -155 tysięcy. Popisały się w tym roku golden retrivery – zebrały ponad 90 tysięcy złotych!

W całej Polsce jak dotąd zebrano 115 362 894 zł. I to rekord w skali ogólnokrajowej. Rok temu o tej samej porze zebrano 92 143 798 zł.

el

5
Dodaj komentarz

avatar
Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel
Jolanta Mróz
Jolanta Mróz

Brawo wielkopolska brawo my.

Eleonora Derenowska
Eleonora Derenowska

Zaprzecza to tezie,poznaniacy są skąpi!!!!

Brygida Byrger
Brygida Byrger

Przepraszam,wczoraj przez przypadek wysłałam nie to,co chciałam.Wielkopolska jest cudowna!

Krystyna Adamczak
Krystyna Adamczak

Super ?