Wolność z nowym zarządem planuje namieszać w kolejnych wyborach

Partia Wolność wybrała w Poznaniu nowy zarząd. Nowym prezesem został Jakub Mierzejewski, który zapowiada, że ugrupowanie spróbuje namieszać w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Do najważniejszych zadań Zarządu należy przygotowanie Okręgu do przyszłorocznego maratonu wyborczego (wybory do Europarlamentu i Parlamentu) – wyjaśnił Jakub Mierzejewski, nowo wybrany prezes poznańskiego okręgu. – W wyborach do PE mamy największe szanse, ze względu na wyraziste poglądy na samą UE. Niska frekwencja również powinna sprzyjać mniejszym ugrupowaniom.  

– Chcę by Wolność nie zamykała się jedynie na środowiska narodowościowe, tylko budowała szerokie porozumienie liberalno-gospodarczo światopoglądowe otwierając się na wszystkie środowiska chcące poszerzać prawo jednostki w stosunku do państwa oraz wspierać inicjatywy prywatne, które lepiej zarządzają dostępnymi środkami niż organizacje publiczne. Jesteśmy partią otwartą na nowe pomysły i chcącą stale powiększać liczbę swoich członków, nie zrażając nikogo kto nie do końca zgadza się zarówno z liberalnym jak i konserwatywnym światopoglądem – dodał Rodion Marcinkowski, nowy Skarbnik Okręgu.

Następnie Mierzejewski odniósł się do możliwych koalicji z innymi ugrupowaniami: – K’15 nie ma jasnego poglądu na UE, poza tym nie wiadomo czy przetrwa do tego czasu. Natomiast nie wykluczamy koalicji wyborczej z innymi ugrupowaniami uniosceptycznymi. Większość partii politycznych proponuje klękanie przed UE na kolanach i liczenie na prezenty od czasu do czasu…

Oprócz Mierzejewskiego i Marcinkowskiego w nowym zarządzie znaleźli się: Marcin Skołucki, Wiceprezes Zarządu Okręgu; Tomasz Bandyszak, Wiceprezes Zarządu Okręgu oraz Radosław Szklarski, Sekretarz Okręgu.

Podziel się: