Wnuk podejrzany o znęcanie się nad babcią. Został aresztowany na trzy miesiące

senior fot. sabinevanerp, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

36-letni mieszkaniec gminy Śmigiel został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Kościanie. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad babcią, kradzież i naruszenie nietykalności policjanta.

Mężczyzna został zatrzymany 31 marca w domu, po kontroli, którą przeprowadził dzielnicowy z Posterunku Policji w Śmiglu. W jego domu takie kontrole odbywały się regularnie, ponieważ rodzina była objęta procedurą Niebieskiej Karty.

– Na miejscu zastał nietrzeźwego 36-latka, który zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do swojej 81-letniej babci – informuje asp. Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie. – Z relacji kobiety wynikało, że wnuk od dłuższego czasu znęca się nad nią. Awantury pod wpływem alkoholu, szarpanie, groźby były codziennością. W czasie awantur niejednokrotnie dochodziło do niszczenia dorobku rodzinnego, a także kradzieży. Mężczyzna w trakcie rozmowy odepchnął, a następnie uderzył funkcjonariusza. Domowy agresor został jednak szybko obezwładniony i doprowadzony do kościańskiej komendy.

Policja na podstawie zebranego materiału dowodowego skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Kościanie o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i wydał decyzję o umieszczeniu podejrzanego na trzy miesiące w areszcie.

– 36-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, tj. znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją babcią, kradzieży pieniędzy, a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji – wylicza Jarosław Lemański. – Do stawianych zarzutów przyznał się. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za znęcanie się nad członkiem rodziny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, lecz w tym przypadku mężczyzna musi liczyć się z dużo surowszą karą, gdyż wcześniej karany był już za to przestępstwo i odpowiadać będzie w warunkach recydywy.

Policjanci przy tej okazji przypominają też, że każdy ma prawo złożyć na policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi jego lub jego krewnych, ponieważ przemoc w rodzinie, wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: