Włamania do domów pod Poznaniem. Policja ostrzega

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

Policjanci z Czerwonaka apelują do mieszkańców swojej gminy o czujność – ostatnio nasiliły się tu włamania do mieszkań. “Nie jesteśmy w stanie być w każdym miejscu o jednym czasie” – ostrzegają policjanci.

Funkcjonariusze z Czerwonaka postanowili zaapelować do mieszkańców po serii włamań, jaka ostatnio miała miejsce w gminie.
“Niestety, na terenie naszej gminy w okresie ostatnich kilku dni miały miejsce włamania do mieszkań” – napisali na swoim profilu na Facebooku. – “Staramy się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, lecz nie jesteśmy w stanie być w każdym miejscu o jednym czasie. Nasze bezpieczeństwo zależy też w dużej mierze od nas samych, dlatego apelujemy o czujność oraz przekazywanie wszelkich informacji w przypadku, gdyby ktoś zauważył coś niepokojącego”.

O czym mieszkańcy powinni informować policję? Ich czujność powinny zwrócić nietypowe zachowania i obce osoby obserwujące teren i robiące zdjęcia, bo mogą prowadzić rozpoznanie przed kradzieżą. Zawsze też warto reagować na niepokojące hałasy, na przykład dochodzące z mieszkania sąsiada, który akurat wyjechał, czy na obce osoby, które usiłują otworzyć drzwi sąsiadów, gdy nie ma ich w domu. Nie należy wpuszczać do budynków osób, których nie znamy, a które twierdzą, że “tylko chcą wrzucić ulotki”. Trzeba natomiast dokładnie sprawdzać osoby, które twierdzą, że przychodzą ze spółdzielni, gazowni czy energetyki. Policjanci przypominają, że o ich wizytach informują administracje budynków mieszkalnych z odpowiednim wyprzedzeniem, więc nie jest trudno to sprawdzić.

Podziel się: