Wkrótce remont na Szelągu w Poznaniu. PIM otworzył oferty

DPS ul. Ugory fot. PIM

Cztery oferty zostały złożone w przetargu na modernizację DPS przy ulicy Ugory na Szelągu. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert w przetargu na roboty budowlane.

Jak poinformowała spółka, wszystkie oferty mieszczą się w założonym budżecie, rozpoczął się więc proces analizy i weryfikacji przesłanych dokumentów. Pracy wykonawca będzie miał dużo: zgodnie z założeniami przetargu oba budynki DPS mają zostać ocieplone, nieszczelne okna i drzwi wymienione, a elewacja odnowiona.

– Budynek ma już pięćdziesiąt lat i nie jest w najlepszym stanie – mówił Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie na początku kwietnia, podczas ogłaszania przetargu. – Na ścianach DPS-u wystąpiły odspojenia elewacji, a także widać zacieki z tarasów i balkonów. Część okien wymaga wymiany z uwagi na liczne nieszczelności. Ponadto ściany piwnic nie spełniają norm cieplnych ze względu na braki izolacji termicznych.

Zadanie obejmuje również renowację balkonów wraz z ich ociepleniem i wymianą balustrad, wykonanie izolacji ścian zewnętrznych piwnic oraz wymianę orynnowania budynku, opierzenia i obróbek blacharskich oraz instalacji odgromowej i kominów. Renowacji poddana zostanie pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami wraz ze schodami zewnętrznymi przy głównym wejściu do budynku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: