Rusza kolejny remont w Poznaniu. Spółka PIM ogłosiła przetarg

DPS Ugory fot. PIM

Ocieplenie budynków, wymiana okien i odnowienie elewacji – to podstawowe prace, jakie mają zostać wykonane podczas modernizacji budynków DPS przy ul. Ugory. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na ich wykonanie.

– Budynek ma już pięćdziesiąt lat i nie jest w najlepszym stanie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Na ścianach DPS-u wystąpiły odspojenia elewacji, a także widać zacieki z tarasów i balkonów. Część okien wymaga wymiany z uwagi na liczne nieszczelności. Ponadto ściany piwnic nie spełniają norm cieplnych ze względu na braki izolacji termicznych.

W ramach modernizacji budynki zostaną ocieplone, elewacja wyremontowana, a nieszczelne okna i drzwi wymienione. Wyremontowane i docieplone zostaną także balkony, wymienione orynnowanie budynku, opierzenia i obróbki blacharskie oraz instalacja odgromowa i kominy. Remont obejmie także patio – tu odnowione zostaną murki, wymienione płytki i wyremontowane schody wraz z pochylnią – oraz drugi budynek DPS.

Dom przy ulicy Ugory został zaprojektowany przez zespół architektów związanych z poznańskim biurem Miastoprojekt, które od końca lat 40. odpowiadało za dużą część odbudowy Poznania ze zniszczeń wojennych. Jest ciekawym przykładem architektury modernistycznej, którą po remoncie będzie można podziwiać w całej okazałości.

Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jak zapewnia PIM, będą prowadzone tak, by jak najmniej utrudniały funkcjonowanie placówki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: