Wiosna: Zobacz kto wystartuje z Wielkopolski

Działacze Wiosny złożyli wymagane podpisy pod swoją listą wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Kto będzie reprezentował ugrupowanie w Wielkopolsce?

– Dziękuję Wielkopolanom za te 13027 podpisów – powiedziała Sylwia Spurek, liderka listy Wiosny w Wielkopolsce. – Ogromne podziękowania należą się też naszym działaczkom i działaczom oraz wolontariuszkom i wolontariuszom z całego województwa, którzy zbierali podpisy w swoich rodzinach, wśród znajomych, przyjaciół, kolegów z pracy, sąsiadów. Ich zaangażowanie daje nam dużo energii do dalszego działania. Przynosimy tu podpisy Poznaniaków, ale też mieszkańców i mieszkanek Piły, Konina, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Gniezna, Leszna i wielu innych wielkopolskich miast. Cieszymy się, że nam zaufali, mam nadzieję, że ponownie okażą nam swoje zaufanie 26 maja, w dniu wyborów do europarlamentu – dodała.

– Cieszymy się, że jesteśmy tak skuteczni i możemy się rejestrować jako pierwsi. To dobrze nam wróży przed majowymi wyborami – uważa Spurek. – Nasi konkurenci jeszcze zbierają podpisy, Koalicja Europejska jeszcze parę dni temu zmieniała skład swojej listy wyborczej, a my mamy to już za sobą. Składając podpisy, zakończyliśmy pierwszy etap kampanii, teraz wracamy na wielkopolskie ulice, by dalej przekonywać do naszego programu. To będzie intensywna kampania, będziemy spotykać się z mieszkańcami największych miast Wielkopolski, ale nie tylko, bo odwiedzimy też powiaty i wsie. Mam nadzieję, że wszędzie tam będziemy się spotykać z równie dużą sympatią, jak przy zbieraniu tych podpisów, które dziś przynieśliśmy do urzędu.

Kto wystartuje z listy Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Kolejno: imię, nazwisko, miejscowość, zawód, wiek
1 Sylwia Spurek – Warszawa – radczyni prawna – 43
2 Dariusz Standerski – Rożnowo k/ Obornik – ekonomista – 26
3 Katarzyna Ueberhan – Poznań – filozofka – 44
4 Mikołaj Pancewicz – Kalisz – specjalista zastosowań informatyki – 43
5 Ewa Wójciak – Poznań – aktorka – 68
6 Marcin Staniewski – Poznań – politolog – 42
7 Kalina Michocka – Kalisz – filolożka – 35
8 Zbigniew Zalesiński – Leszno – ekonomista – 61
9 Magdalena Decker – Ostrów Wlkp. – filolożka – 42
10 Ewa Jeżak – Brzeźno k/ Konina – specjalistka bankowości – 48