Wieża na Szachtach: oficjalne otwarcie!

Dotąd można ją było oglądać z daleka – 8 grudnia będzie już można wejść na szczyt konstrukcji. O godzinie 10.00 na Szachtach zostanie uroczyście otwarta wieża widokowa.

Pomysł na zbudowanie konstrukcji, która pozwoliłaby z góry podziwiać urodę tego wyjątkowo pięknego miejsca Poznania, jakim są świerczewskie Szachty, narodził się w 2016 roku. Projekt wygrał pieniądze w Poznańskim Budżecie Obywatelskim w 2016 roku, a projekt wieży przygotowali architekci z Toya Design. Po wielomiesięcznych korowodach związanych ze zdobyciem wystarczających pieniędzy na budowę – grant z PBO niestety, nie wystarczył – wieżę udało się postawić. Ogromną zasługę mają tu osiedlowi radni ze Świerczewa, którzy praktycznie od początku istnienia samorządu walczyli jak lwy o uporządkowanie i zachowanie Szacht.

Od października tego roku gotowa konstrukcja zdobi Szachty. Liczy sobie 25 metrów wysokości i przeszła już wszelkie testy techniczne. 8 grudnia o 10 rano zaplanowano uroczyste otwarcie konstrukcji oraz pomostu nad Stawem Rozlanym. Będzie okazja do wejścia na wieżę, spojrzenia na Szachty z góry, ale też spotkania najprawdziwszego Mikołaja, który z pewnością będzie miał trochę niespodzianek dla najmłodszych poznaniaków.

mat. pras., el