pochmurne niebo wiatr burza

Wielkopolska: Znowu burze i deszcz, a nawet grad!

Pogoda znów może się dziś dać we znaki w Wielkopolsce – uprzedzają synoptycy. Jednak burze i grad tym razem nie wystąpią w całym regionie, a jedynie na jego południu.

Najbardziej zagrożone są powiaty kępiński i ostrzeszowski – w obu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z z opadami deszczu – miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm – oraz porywami wiatru do 90 km na godzinę. Miejscami może spaść grad, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16.00 do 23.00.

Synoptycy ostrzegają jednak, że obfite opady deszczu mogą wystąpić także w okolicach pasma burz, które ciągnie się przez południową Wielkopolskę. Opadów mogą się więc spodziewać także mieszkańcy okolic Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że już minionej nocy burze w regionie dały się we znaki – strażacy odnotowali ponad 70 interwencji. Głównie ratowani podtopione garaże i piwnice oraz usuwali z dróg konary, które połamał wiatr. Najwięcej pracy mieli na północ od Poznania: w Suchym Lesie, Biedrusku, Bolechowie i Owińskach, gdzie wiatr zerwał część dachu z jednego z domów.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze