Wielkopolska: Zderzenie dwóch samochodów. Dziecko trafiło do szpitala

kolizja w Witoldowie fot. OSP Tykadłów

Dwa samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 25 w Witoldowie w gminie Żelazków niedaleko Kalisza. Pasażerem jednego z aut było 19-miesięczne dziecko, które zostało przewiezione na badania do szpitala.

Jak informuje portal kalisz.24.info.pl, do zdarzenia doszło 27 maja około godziny 20.25. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, 23-letni kierowca skody, obywatel Ukrainy, jechał w kierunku Kalisza i właśnie w Witoldowie wyprzedzał ciąg pojazdów niezgodnie z przepisami. Wtedy własnie doszło do zderzenia z samochodem marki Renault, który skręcał w lewo, a którym podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego w towarzystwie kobiety i 19-miesięcznego dziecka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, jak sprawdziła policja. 23-latek dostał mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Uderzenie było silne i skoda wypadła z pasa ruchu. Podróżujący w obu samochodach nie odnieśli obrażeń, jedynie w przypadku dziecka ratownicy medyczni zdecydowali, że należy je zawieźć na badania do szpitala. Samo zdarzenie spowodowało spore utrudnienia w okolicy. Przez kilka godzin ruch odbywał się tu wahadłowo.

Na miejscu oprócz policjantów pracowali strażacy z JRG1 KM PSP w Kaliszu, dwa zastępy z OSP Tykadłów i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Podziel się: