Wielkopolska: Zaczepiali przechodniów, napadli na policjanta. Grozi im do 10 lat więzienia

policja fot. Sławek Wąchała

Dwóch braci z Zakrzewa w wieku 20 i 22 lat zaczepiało przechodniów na jednej ze złotowskich ulic. Gdy zwrócił im uwagę policjant będący po służbie – rzucili się na niego, uderzyli i zaczęli uciekać. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się 21 kwietnia. Policjant ze złotowskiej jednostki w czasie wolnym od służby przechodząc jedną ze złotowskich ulic zauważył, że dwóch wyraźnie nietrzeźwych i agresywnych młodych mężczyzn zaczepia przechodniów. Gdy zwrócił im uwagę starszy mężczyzna poruszający się o kulach, obaj zaczęli go szarpać i popychać.

Policjant natychmiast zareagował i stanął w obronie starszego mężczyzny. Wtedy agresorzy rzucili się na niego, mimo że się wylegitymował. Policjant obezwładnił jednego z napastników, ale wtedy drugi kopnął go w twarz, co spowodowało utratę przytomności u funkcjonariusza, a agresorom umożliwiło ucieczkę.

Jednak nie uciekli daleko. Już kilka ulic później zostali zatrzymani przez umundurowany patrol, który wezwali przechodnie.

„Zatrzymani to bracia w wieku 20 i 22 lata mieszkańcy gminy Zakrzewo” – informują złotowscy policjanci. – „Obaj dobrze znani złotowskim funkcjonariuszom, gdyż w przeszłości byli notowani za inne przestępstwa. Obaj usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza oraz uszkodzenie ciała. Decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani, a za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: