Wielkopolska: Wypadki, kolizje i ofiara śmiertelna. Policjanci podsumowali Boże Narodzenie na drogach

Akcja policja 1 fot. KWP
Od 24 do 26 grudnia policjanci w Wielkopolsce odnotowali 195 kolizji drogowych oraz 25 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 29 zostało rannych. 41 kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu.

Dla porównania w zeszłym roku podczas trzech dni świątecznych wielkopolscy policjanci odnotowali 14 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 17 zostało rannych. W stanie nietrzeźwości za kierownice pojazdów wsiadło 40 kierujących.

Do tragicznego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło 26 grudnia około godziny 22.50 w miejscowości Kaczki Plastowe w powiecie tureckim. Na prostym odcinku drogi powiatowej 36-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Saab najprawdopodobniej nie zapanował nad pojazdem zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewa. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Poświąteczny poranek przyniósł kolejną tragedię. Krótko po godzinie 8.00 na drodze gminnej nr 602 pomiędzy miejscowościami Wiórek i Sasinowo doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford i Nissan. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca fordem 66-letnia kobieta. Ranna kierująca pojazdem marki Nissan została przewieziona do szpitala.

– Te tragiczne zdarzenia powinny skłonić do refleksji wszystkich kierujących, którzy w najbliższym czasie wyruszą w drogę. Pamiętajmy o złych warunkach atmosferycznych i odpowiedniej prędkości – apelują wielkopolscy policjanci. – Niestety, pośpiech i roztargnienie również nie sprzyjają naszemu bezpieczeństwu.

Jeśli dodamy do tego dużą ilość pojazdów na drogach i zdradliwe warunki atmosferyczne utrudniające życie kierowcom, mamy sytuację, która wymaga konkretnych działań z naszej strony, aby móc bezpiecznie dotrzeć do celu. Każda chwila pośpiechu, brawury czy nieuwagi – może kosztować życie.

KWP, el