Helikopter LPR Lotnicze Pogotowie Sanitarne fot. Sławek Wąchała

Wielkopolska: Wypadek na budowie. 8 osób poszkodowanych

Na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego, gdzie trwa przebudowa, pod ośmioma osobami zarwała się płyta. Poszkodowani spadli z wysokości kilku metrów do piwnicy. Wszystkich trzeba było przewieźć do szpitali.

Wypadek miał miejsce 13 maja przed godziną 10.30. Akurat teren prac zwiedzali przedstawiciele inwestora i to oni, wraz z kilkoma robotnikami pracującymi w tym miejscu, wpadli do piwnicy, z wysokości 3-4 metrów. Zarwała się pod nimi płyta, która dzieliła poziom prac od piwnicy.

Jak informuje portal gniezno24.com, wszyscy poszkodowali byli przytomni, zostali odwiezieni karetkami do szpitali w Gnieźnie i Żninie, a jedną osobę trzeba było przewieźć śmigłowcem LPR do Poznania. Wśród poszkodowanych jest dyrektor ośrodka Dariusz Pilak.

Według wstępnych ustaleń policji doszło do zarwania elementów konstrukcyjnych szalunku i zbrojenia przygotowanych pod wylewkę stropu. Właśnie na nich znajdowało się tych 8 osób i to okazało się zbyt dużym ciężarem. Sprawa jest jednak nadal badana przez funkcjonariuszy, a także powiatowy nadzór budowlany.