Wielkopolska: Włamanie do marketu. Podejrzani zatrzymani jeszcze tego samego dnia

włamanie do marketu fot. policja Leszno

Włamanie w nocy z 23 na 24 września do marketu w gminie Rydzyna – i 24 września zatrzymanie podejrzanych. Leszczyńscy kryminalni zatrzymali w Opolu potencjalnych sprawców włamania i odzyskali skradziony towar.

W nocy z 23 na 24 września, około godz. 2.30 w gminie Rydzyna, doszło do włamania do tamtejszego marketu. Sprawcy wybili szyby i ukradli papierosy różnych marek, tytoń i wkłady do e-papierosów. Wartość skradzionego towaru została wyceniona na prawie 10 tysięcy złotych.

– Leszczyńscy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i ustalaniem, kto miał związek z tym przestępstwem. Trop zaprowadził ich do Opola – informuje Monika Żymełka, oficer prasowa leszczyńskiej policji. – To właśnie tam jeszcze tego samego dnia, w godzinach nocnych, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 30 i 32-letni mieszkańcy Opola. Do ich zatrzymania doszło w ciągu garaży osiedlowych. W jednym z pomieszczeń garażowych policjanci znaleźli całość towaru skradzionego z podleszczyńskiego marketu.

Dodatkowo okazało się, że młodszy ze sprawców jest poszukiwany – ma do odbycia karę 8 miesięcy więzienia.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, a 25 września Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zdecydował o osadzeniu obu podejrzanych tymczasowo w areszcie na 3 miesiące.

Podziel się: