Wielkopolska: Wicewojewoda zrezygnował ze stanowiska

wicewojewoda Maciej Bieniek fot. FB
“Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Serdecznie dziękuję za wspólne ponad półtora roku pracy dla Wielkopolski” – napisał w mediach społecznościowych Maciej Bieniek, wicewojewoda wielkopolski.

Wicewojewoda podał swoją decyzję w piątek po południu – ale nie podał jej przyczyn. Podziękował tylko jeszcze premierowi Morawieckiemu, ministrom, parlamentarzystom, wojewodom i samorządowcom, z którymi współpracował. Szczególnie serdecznie podziękował swoim najbliższym współpracownikom z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy bardzo go wspierali podczas pracy na stanowisku wicewojewody.

Były już wicewojewoda pochodzi ze Szczecinka, ale ostatnio mieszkał w Obrzycku, gdzie w 2010 roku wygrał na burmistrza i wygrywał je w 2014 i 2018 roku. 24 stycznia 2020 premier powołał go na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego.

Maciej Bieniek jest absolwentem prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie, ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, organizacji pomocy społecznej i przygotowania pedagogicznego oraz studia społeczne w zakresie zarządzania.

Podziel się: