szpital w Ostrzeszowie fot. szpital Ostrzeszów

Wielkopolska: W strefie czerwonej i żółtej służba zdrowia pracuje normalnie – zapewnia NFZ

“Opieka medyczna się nie zmieni” – zapewnia NFZ mieszkańców powiatów ostrzeszowskiego, objętego strefą czerwoną i kępińskiego objętego strefą żółtą z powodu koronawirusa.

NFZ, w związku z wprowadzeniem w dwóch powiatach w Wielkopolsce obostrzeń związanych z zapobieganiem covid-19, postanowił uspokoić mieszkańców i przypomnieć, że zasady korzystania z opieki medycznej nie ulegają zmianie. I dotyczy to zarówno obszarów oznaczonych kolorem żółtym, gdzie obowiązują łagodniejsze zasady, jak i powiatu oznaczonego na czerwono, gdzie obowiązują bardziej rygorystyczne obostrzenia.

W szpitalu w Ostrzeszowie pacjenci znajdą pomoc na oddziałach: wewnętrznym, pediatrycznym, chirurgicznym, noworodkowym, ginekologiczno-położniczym oraz medycyny paliatywnej. Całodobowo działa tu także Izba Przyjęć, a od 18 do 8 oraz w dni wolne od pracy – nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Szpital w Kępnie także pracuje na dotychczasowych zasadach. Dysponuje oddziałami: chirurgicznym, dziecięcym, internistycznym, nefrologicznym, noworodkowym, ginekologiczno-położniczym. Działa tu także Szpitalny Oddział Ratunkowy, Izba Przyjęć oraz „wieczorynka”. Żaden ze szpitali nie zgłosił przerwy w udzielaniu świadczeń na swoich oddziałach.

Bez zmian działają także poradnie lekarzy rodzinnych. Pacjenci z terenu powiatów ostrzeszowskiego oraz z kępińskiego, na takich samych zasadach jak mieszkańcy pozostałych powiatów, mogą korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w swoich miejscowościach.

Jedynym ograniczeniem na terenie powiatów oznaczonych kolorem czerwonym została jest działalność sanatoriów. Wyjazdy do uzdrowisk zostały odwołane. Pacjenci z Wielkopolski, którzy mają potwierdzone skierowania do sanatoriów na terenie oznaczonego na czerwono powiatu nowosądeckiego (Krynica, Piwniczna, Muszyna, Żegiestów) zostali poinformowani przez oddział NFZ o konieczności zmiany miejsca leczenia.

NFZ, el

Dodaj komentarz

avatar