Wielkopolska: Uprawa konopi w przydomowym ogródku

konopie indyjskie fot. policja Gniezno

Sześć krzaków konopi indyjskich i ponad 110 g suszu roślinnego – wszystko to znaleźli gnieźnieńscy policjanci na posesji jednego z mieszkańców Trzemeszna. Konopie rosły sobie w przydomowym ogródku.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie już od jakiegoś czasu przyglądali się uważnie działalności tego mieszkańca Trzemeszna. Uzyskali informację, że może mieć związek z przestępczością narkotykową.

Po zebraniu dowodów 15 września weszli na teren posesji podejrzanego, gdzie znaleźli nielegalną uprawę konopi indyjskich.

„W ogrodzie rosło 6 krzewów tej rośliny, które zostały zabezpieczone do dalszych badań” – informują gnieźnieńscy policjanci. – „Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, podczas przeszukiwania pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 110 gramów suszu roślinnego, który po wstępnym badaniu został zakwalifikowany jako marihuana”.

Następnym krokiem funkcjonariuszy było zatrzymanie 43-letniego właściciela posesji – znaleźli go w pracy. Prokurator postawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zastosował wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Mężczyzna stanie przed sądem i grozi mu nawet do 10 lat więzienia.