Wielkopolska: Ucieczka przed policją zakończona na ścianie budynku

policja fot. Sławek Wąchała

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Pile zatrzymali 23-letnią pilankę, która kierowała samochodem nie tylko nie posiadając uprawnień, ale jeszcze będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W nocy z 7 na 8 lipca funkcjonariusze patrolowali rejon osiedla Górnego. Jadąc ulicą Mickiewicza zauważyli samochód marki Ford, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył ze skrzyżowania. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ale kierowca – okazała się nim 23-letnia pilanka – zaczął przed nimi uciekać.

„Kierująca pojazdem chcąc wjechać na posesję skręciła w prawo, gdzie wpadła w poślizg i uderzyła prawą stroną pojazdu w elewację budynku” – informuje KPP w Pile. – „Policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, aby udzielić pomocy, która jak się okazało ostatecznie nie była potrzebna. Funkcjonariusze wyczuli natomiast silną woń alkoholu od kierującej i poddali ją badaniu. Wynik wskazał ponad dwa promile w jej organizmie. Mundurowi potwierdzili również fakt, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania tym pojazdem”.

Jak się okazało, alkohol to nie jedyna substancja, po której nie wolno prowadzić samochodu, a którą znaleziono w organizmie pilanki. Wstępny wynik specjalistycznych badań potwierdził obecność amfetaminy oraz marihuany w jej organizmie. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i środków odurzających, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Teraz odpowie przed sądem, który może dodatkowo też orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Podziel się: