Wielkopolska: Szpitale później wrócą do normalnej pracy. Zakażonych koronawirusem nadal przybywa

wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW
Mniej łóżek w szpitalu przy Szwajcarskiej – to podstawowa zmiana w funkcjonowaniu placówek służby zdrowia w najbliższym czasie. Jednak powrót do codziennych obowiązków pozostałych szpitali nieco się przesunie w czasie.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk po dokładnej analizie i konsultacjach podjął decyzje w kwestii funkcjonowania szpitali jednoimiennych w Wielkopolsce. Od 1 czerwca zlikwidowane zostaną 134 rezerwowe łóżka w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu – o czym informowaliśmy. Jednak w Wielkopolsce nadal dwa szpitale jednoimienne będą leczyć pacjentów z covid-19, a proces „wygaszania” zostanie przesunięty z uwagi na liczbę zakażeń, szczególnie na południu województwa.

Na podstawie analizy sytuacji epidemicznej Wielkopolski oraz rosnącej liczby zakażeń na południu województwa, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o przesunięciu terminu wygaszenia szpitala jednoimiennego w Wolicy.

– Wygaszenie placówki nie rozpocznie się 1 czerwca, lecz w terminie późniejszym – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Wpływa na to sytuacja w regionie, szczególnie ognisko epidemiczne w Kępnie. W Wielkopolsce utrzymamy dwie placówki jednoimienne, przy czym w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej zmniejszy się liczba łóżek do 406. Jeśli w czerwcu uda się zmniejszyć liczbę zakażeń w Wielkopolsce, wtedy poinformuję opinię publiczną o terminach i etapach wygaszenia szpitali jednoimiennym w naszym województwie. Szpital jednoimienny w Wolicy nadal będzie funkcjonował w tej formie. Jestem w stałym kontakcie z marszałkiem województwa, który jest organem prowadzącym dla placówki w Wolicy.

Ostatnie badania przeprowadzone w ramach drive-thru w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie wskazują na zwiększoną liczbę zakażeń wśród mieszkańców regionu, głównie z uwagi na duże ognisko epidemiczne.

Mimo zmniejszenia liczby łóżek dla pacjentów w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu, nadal będzie on dysponował 406 łóżkami. Obecnie w placówce przebywają 94 osoby zakażone koronawirusem. Z kolei w szpitalu w Wolicy przebywa 76 pacjentów, a sam szpital dysponuje 120 łóżkami.

WUW, el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: