Wielkopolska: Strażacy są już w Grecji

strażacy w Grecji fot. KG PSP
Polski kontyngent dotarł do Grecji zgodnie z planem, a od dziś walczy z pożarami na wyspie Evia, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja w całej Grecji. Od kilku dni trwa tam dramatyczna walka z pożarami lasu.

Do Grecji pojechały dwa moduły GFFFV (angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów) z Wrocławia i Poznania. Każdy moduł zawiera nie tylko sprzęt do gaszenia pożarów, ale też całe zaplecze logistyczne: namioty, kuchnię polową, centrum łączności i nawet części zapasowe. Chodzi o to, by po przybyciu na miejsce zdarzenia można było od razu, nie tracąc czasu, przystąpić do akcji bez względu na warunki panujące na miejscu.

Do Grecji pojechało w sumie 143 ratowników i 46 pojazdów. Na wyposażenie złożyło się 19 komend miejskich i powiatowych PSP w Wielkopolsce (Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Rawicz, Turek, Wolsztyn i Złotów), a także Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: