Wielkopolska: Skazani na 25 lat więzienia. Za pobicie i uduszenie

policja fot. Sławek Wąchała

Dwaj mężczyźni zostali skazani na 25 lat więzienia za zabójstwo 39-latka w jednym z mieszkań przy ulicy Fabrycznej w Kaliszu. Najpierw pobili ofiarę, a później ją udusili i zawinęli w dywan, by ukryć ślady.

Jak przypomina portal wlkp24.info, do zabójstwa doszło 26 stycznia 2021 roku. 39-latek przyszedł do mieszkania przy Fabrycznej, gdzie przebywali 23-latek i 30-latek. Chciał się upomnieć u jednego z nich o zwrot pożyczonych pieniędzy.

Dłużnik nie chciał oddać pieniędzy, wywiązała się szarpanina, a później bójka. Obaj napastnicy kopali ofiarę, bili pięściami i różnymi przedmiotami, a w końcu jeden z nich udusił 39-latka. Później obaj próbowali zatrzeć ślady zbrodni zawijając zwłoki w dywan. I tak je właśnie znaleźli policjanci: zawinięte w dywan.

Proces oskarżonych zakończył się 23 czerwca. Sąd uznał ich winnych zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności, a dodatkowo o zwolnienie warunkowe będą mogli wystąpić dopiero po 20 latach. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację.

Podziel się: