Wielkopolska: Silny wiatr najbardziej dał się we znaki w Pile i Poznaniu

wichura, fot. S. Wąchała.

Zerwany dach świetlicy w Młotkowie pod Piłą i uszkodzone linie energetyczne w Pile, Wieleniu, Krzyżu i Trzciance – to największe szkody, jakie wyrządziła nocna wichura w Wielkopolsce. Strażacy interweniowali prawie 60 razy.

Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie – dziś poinformował, że najsilniej w nocy wiało w Poznaniu i w Pile. Tutaj też wiatr wyrządził najwięcej szkód: strażacy interweniowali prawie 60 razy, na szczęście głównie do połamanych konarów i powalonych drzew. Najpoważniejszą interwencję zaliczyli w Młotkowie pod Piłą, gdzie wiatr zerwał dach wiejskiej świetlicy.

Mieszkańcom Wielenia, Piły, Trzcianki i Krzyża mieli też kłopot z prądem z powodu zerwanych linii energetycznych, ale pogotowie energetyczne większość z nich usunęło jeszcze w nocy i nad ranem.

Jak informują strażacy, w wyniku wiatru nikt nie ucierpiał – trzeba jednak pamiętać, że wiatr powieje jeszcze do 10.00 i do tego czasu obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Wielkopolsce.

fot. archiwum


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978