Wielkopolska: Seniorka oszukana na 38 tysięcy złotych

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

65-letnia mieszkanka Wróblewa otrzymała informację rzekomo z policji, że jej maż spowodował wypadek samochodowy, potrącił dwie osoby i pilnie są potrzebne pieniądze na kaucję. W ten sposób seniorka straciła 38 tysięcy złotych.

Wszystko wydarzyło się 13 kwietnia. Mieszkanka Wróblewa otrzymała telefon, że jej mąż spowodował wypadek samochodowy, w wyniku którego potrącił kobietę oraz dziecko. Dzwoniąca kobieta, która przedstawiła się jako policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach powiedziała, że mężczyzna został zatrzymany przez policję. Jeśli ma wrócić do domu, to jego żona musi wpłacić kaucję w wysokości 68 000 złotych, bo tyle zażądał prokurator.

65-latka nie miała takiej sumy, ale udało jej się zorganizować 38 tysięcy złotych: część pieniędzy miała w domu, część wypłaciła z banku, a fałszywa policjantka stwierdziła, że tyle wystarczy.

„Kobieta pojechała więc razem ze swoją znajomą do banku” – informują szamotulscy policjanci. – „Była przy tym cały czas na linii z fałszywą policjantką, dzięki czemu oszustka wiedziała dokładnie co robi pokrzywdzona. Gdy 65-latka wypłaciła pieniądze i wróciła do domu, przekazała je fałszywemu policjantowi, który przyszedł po sumę do jej miejsca zamieszkania. O tym, że kobieta padła ofiarą oszustów zorientowała się dopiero jej córka, do której kobieta zadzwoniła po całym zajściu”.

Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję, a postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

„Informację tą publikujemy ku przestrodze dla innych seniorów” – przypominają szamotulscy stróże prawa. – „Przypominamy, że prawdziwi policjanci nie zadzwonią do państwa i nie poproszą o przekazanie pieniędzy na kaucję! Apelujemy, aby w sytuacji tego typu telefonów nie ulegać presji czasu! Taką rozmowę należy przerwać i skontaktować się z najbliższą rodziną, aby sprawdzić informację, którą nam przekazano. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy zadzwonić na numer alarmowy 112”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: