Wielkopolska: Samochód uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

wypadek, Gębice fot. OSP Pępowo

Do tragicznego wypadku doszło w Gębicach w powiecie gostyńskim. Kierowca samochodu osobowego, 76-letni mieszkaniec Pępowa, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu.

Jak informuje portal „gostynska”, do wypadku doszło obok gębickiego parku, na łuku drogi. Świadkowie twierdzą, że usłyszeli huk i zobaczyli, jak samochód opel meriva jadący od strony Pępowa staranował płot i zakończył jazdę na drzewie.

Jak powiedział portalowi mł. asp. Rafał Łagoda z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu służby otrzymały zgłoszenie o wypadku 11 października około 14.15. Gdy na miejsce dotarli strażacy z OSP Pępowo, kierowca samochodu, który podróżował sam, był nieprzytomny. Rozpoczęli więc reanimację, którą przejął później zespół ratownictwa medycznego, jednak nie przyniosła ona efektów. Lekarz stwierdził zgon.

Gostyńska policja prowadzi czynności, by ustalić okoliczności i przyczynę zdarzenia. Na razie nie wiadomo, dlaczego samochód wypadł z trasy, jednak mieszkańcy twierdzą, że na tym łuku dochodzi do wielu wypadków.

Podziel się: