Wielkopolska: Ruszył program „Test dla lekarza”

08.06.2020 - Poznan Test & Go Pobieranie wymazow Koronawirus 12 WBOT Fot. DWOT
Od 2 listopada lekarze mają możliwość zgłaszania się do wykonania testów PCR na obecność koronawirusa w kilkunastu wielkopolskich punktach pobrań m.in. Poznaniu, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Lesznie i Słupcy.

– W sytuacji epidemiologicznej, w jakiej jesteśmy, każdy lekarz, lekarz dentysta powinien mieć możliwość wykonania testu w kierunku wykrycia wirusa Sars-CoV-2 – wyjaśnia Artur de Rosier, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. – Nasz program jest odpowiedzią na pytania wszystkich tych lekarzy, którzy nie mają możliwości wykonania testu u żadnego ze swoich pracodawców czy zleceniodawców, a także dla lekarzy emerytów nie mających możliwości wykonania testu poza systemem POZ.

Zainteresowany lekarz musi wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z nim pracownik biura Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Lekarz biorący udział w programie partycypuje w kosztach wykonania testu w wysokości 150,00 zł. Pozostałą część kosztów pokrywa Wielkopolska Izba Lekarska. Po dokonaniu opłaty i otrzymaniu kodu autoryzacyjnego może zgłosić się na badanie.

Wynik testu otrzymuje bezpośrednio od laboratorium wykonującego badanie, na podstawie otrzymanego wcześniej kodu autoryzacyjnego.

Badania wykonywane są w punktach pobrań Laboratorium Medycznego Diagnostyka i szpitala w Słupcy.

WIL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: