Wielkopolska: Rolnicy z AgroUnii będą blokować drogi. Sprawdź gdzie!

Michał Kołodziejczak fot. AgroUnia

24 i 25 sierpnia rolnicy z AgroUnii będą blokować drogi w całym kraju. Blokady zapowiedzieli w województwie kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii, powiedział dziś na konferencji prasowej przed Sejmem, że premier obraził wszystkich rolników mówiąc, że będzie na nich nasyłał policję podczas blokad, jak informuje Onet.pl. Kołodziejczak podkreślił, że wszystkie manifestacje zostały legalnie zgłoszone, więc premier obraził rolników mówiąc w ten sposób. I nie był to pierwszy raz.

– Nikt nie wkurzył tak rolników, jak premier Morawiecki, który jeździ po Polsce i opowiada, że rolnicy mają dobrze i będą mieli lepiej – powiedział. – W tym samym czasie codziennie upadają setki gospodarstw rolnych, a na naszych oczach znika polska produkcja żywności. ASF podbija kraj, a politycy przyglądają się, jak gospodarstwa licytowane są przez komorników. Kiedy wychodzimy na spotkanie z nim twarzą w twarz, ucieka. Kiedy piszemy pisma, nie odpowiada.

To dlatego rolnicy postanowili ponownie zablokować drogi: 24 sierpnia blokady zaplanowano w województwach kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim i wielkopolskim, a 25 sierpnia – na Mazowszu, Podkarpaciu, Wielkopolsce, w Łódzkiem oraz na Warmii i Mazurach.

W Wielkopolsce rolnicy będą blokować drogę nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą, przejadą także ciągnikami drogą krajową nr 25 na trasie Kalisz-Ostrów Wielkopolski, będą też na DK11 w Rzetni, w powiecie kępińskim.

Podziel się: