Wielkopolska: Pożar mieszkania. Duże straty!

pożar, Piła fot. KP PSP Piła

O trzech miesiącach aresztu zadecydował Sąd Rejonowy w Pile wobec 41-latka, podejrzanego o to, że zażądał papierosa od kolegi, a gdy go nie dostał – podpalił mu mieszkanie. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się 1 czerwca w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Pile. 41-latek wybrał się tam z wizytą do kolegi – w planach mieli wspólne picie alkoholu. Impreza przebiegała w przyjacielskiej imprezie do momentu, w którym gość zażądał od gospodarza papierosa. Ten odmówił. W odpowiedzi 41-latek zagroził mu podpaleniem mieszkania, jeśli nie dostanie papierosa. A ponieważ go nie dostał, to faktycznie podpalił elementy wyposażenia wnętrza.

Mieszkanie zaczęło płonąć – na szczęście na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy, którzy zlokalizowali i ugasili ogień. A wezwani policjanci, którzy również zostali zadysponowani do tego zdarzenia, zatrzymali na miejscu 41-latka.

„Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty” – informuje pilska policja. – „Pierwszy z nich dotyczy zmuszenia groźbą pokrzywdzonego do określonego zachowania, natomiast drugi związany jest z uszkodzeniem mienia w postaci podpalenia wyposażenia mieszkania. Straty, jakie swoim działaniem wyrządził 41-latek, są szacowane na ponad 10 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności”.

Podziel się: