Wielkopolska: Pożar domu. Jedna osoba z obrażeniami

pożar, Mycielin fot. KP PSP Kalisz

Pięć zastępów straży pożarnej z Kalisza, Mycielina, Zbierska, Kościelca i Słuszkowa gasiło pożar domu mieszkalnego w Mycielinie. Jego 83-letni mieszkaniec ucierpiał podczas pożaru i musiał trafić do szpitala.

Pożar wybuchł 10 lipca około godziny 20.00, jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Ogień objął głównie dach i poddasze budynku.

„Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, następnie ratownicy ubrani w sprzęt OUO weszli po schodach na poddasze i podali jeden prąd wody na palącą się konstrukcję dachu tłumiąc ogień” – poinformowali kaliscy strażacy.

Jak się okazało, podczas pożaru ucierpiał mieszkaniec płonącego budynku, 83-letni mężczyzna. Strażaccy ratownicy udzielili mu pierwszej pomocy mężczyźnie, a gdy na miejsce dojechała karetka, jej załoga zdecydowała o zabraniu mężczyzny do szpitala, by wykonać dalsze badania.

Po ugaszeniu ognia strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną i dodatkowo rozebrali spalone elementy konstrukcji dachu, a całość przykryli plandeką, chroniącą budynek przed ewentualnym deszczem. Udrożnili także przewód kominowy.

Według wstępnych ustaleń strażaków to pęknięcie komina, które zauważyli podczas gaszenia ognia, było przyczyną pożaru dachu.

Podziel się: