Wielkopolska: Potężna eksplozja i pożar. Tuż przy plaży!

pożar, Przybrodzin fot. OSP Powidz

Wybuch, a później gwałtowny pożar lokalu gastronomicznego na plaży w Przybrodzinie. Takie „atrakcje” mieli 11 sierpnia odpoczywający nad jeziorem Powidzkim, na plaży w Przybrodzinie.

„W dniu 11 sierpnia o godzinie 9:41 Dyżurny SKKP PSP w Słupcy zadysponował naszą jednostkę do pożaru budynku w miejscowości Przybrodzin” – informują strażacy z OSP Powidz. – „Po dojeździe na miejsce zastaliśmy mocno rozwinięty pożar, który obejmował cały obiekt. Z relacji świadków dowiedzieliśmy się, że doszło do eksplozji”.

W akcji ratunkowej pomagali też policjanci, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Słupcy – mł. asp. Andrzej Wrotecki oraz mł. asp. Piotr Przybylski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy byli akurat na patrolu, gdy zauważyli kłęby dymu w Przybrodzinie. Natychmiast powiadomili o tym oficera dyżurnego, a sami udali się na miejsce. Ze służb ratunkowych przybyli jako pierwsi i natychmiast włączyli się do pomocy pracownikom lokalu, którzy ratowali wyposażenie lokalu oraz próbowali gasić pożar. Policjanci zabezpieczyli też miejsce zdarzenia.

Wkrótce dojechali strażacy i zaczęli gasić pożar. Niestety, mimo ich wysiłków łatwopalny budynek doszczętnie spłonął. Na szczęście nikomu nic się nie stało.