Wielkopolska: Poszukiwany listem gończym wpadł przy kradzieży hulajnogi

kradzież hulajnogi fot. policja Grodzisk Wlkp

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież hulajnogi elektrycznej – i okazało się, że był poszukiwany listem gończym do odbycia kary.

Policjanci 30 lipca uzyskali informację, że sprzed sklepu spożywczego skradziono hulajnogę elektryczną. Funkcjonariusze po przeglądzie monitoringu ustalili podejrzanego sprawcę kradzieży – okazał się nim 36-letni mieszkaniec Grodziska.

„Policjanci z wydziału kryminalnego wraz z policjantami prewencji pojechali do miejsca przebywania mężczyzny” – informuje KPP w Grodzisku. – „Kryminalni przez okno w drzwiach wejściowych zauważyli skradzioną hulajnogę. Mimo wezwań policjantów mężczyzna nie otwierał drzwi”.

Policjanci postanowili więc wejść na dach sąsiedniego budynku, by zobaczyć, czy ktoś jest w mieszkaniu. Okazało się, że lokator był na miejscu, tylko nie chciał otworzyć drzwi. Funkcjonariusze zatrzymali go, a skradzioną hulajnogę oddali właścicielowi. Przy okazji sprawdzania personaliów zatrzymanego mężczyzny wyszło na jaw, że był on poszukiwany listem gończym, a w przeszłości był wielokrotnie poszukiwany i zatrzymywany za podobne przestępstwa. Teraz za kradzież hulajnogi mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.