Wielkopolska: Pościg za mężczyzną z przedmiotem przypominającym karabin

policja fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Ostrowscy funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który biegał po ulicach z przedmiotem przypominającym karabin. Zatrzymali go na alei Słowackiego. Mężczyzna był pijany.

Jak informuje portal „ostrow24 TV”, policjanci 5 września przed południem otrzymali informację o mężczyźnie, który krąży po centrum Ostrowa z przedmiotem przypominającym broń długą i natychmiast udali się na al. Słowackiego, gdzie go widziano. Groził bronią pracownikowi ochrony z pobliskiego sklepu.

Ku zdumieniu funkcjonariuszy na miejscu, przy skrzyżowaniu z ulicą Limanowskiego, rzeczywiście zauważyli mężczyznę trzymającego przedmiot do złudzenia przypominający karabin. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać, więc policjanci ruszyli w pościg.

Nie potrzebowali wiele czasu, żeby zatrzymać podejrzanego. Na szczęście okazało się, że karabin nie był prawdziwy, a… plastikowy. 29-latek został zatrzymany, pobrano mu krew do badania – policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, ale krew zostanie zbadana także na obecność substancji odurzających.