Wielkopolska: Ponad 30 milionów złotych na drogi

dofinansowanie na drogi, wojewoda Michał Zieliński fot. WUW

20 samorządów, 24 umowy i ponad 30 milionów zł. Tyle pieniędzy wielkopolskie gminy dostaną na drogi w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś umowy z samorządami z całej Wielkopolski.

Od 2016, kiedy to program funkcjonował jeszcze pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych, do Wielkopolski trafiło ponad miliard złotych na realizację blisko tysiąca zadań. To pozwoliło na utworzenie i modernizację ponad 1,2 tys. km dróg. W edycji programu na rok 2022 do Wielkopolski trafiło ponad 234 mln zł.

– Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stawia na infrastrukturę drogową – mówił dziś wojewoda. – Aby te drogi otwierały nowe możliwości inwestycyjne, ale przede wszystkim aby środki płynące z tego programu poprawiały stan dróg, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Zbigniew Hoffmann, sekretarz stanu oraz zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podkreślił, że Wielkopolska dostała naprawdę duże środki.
– I to nie są pieniądze, które pochodzą z abstrakcyjnego źródła, ale są to środki pochodzące od rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedział. – W moim głębokim przekonaniu każda złotówka wydana na drogi i bezpieczeństwo obywateli to inwestycja w postęp cywilizacyjny.

Dziś dofinansowanie otrzymały miasta Czarnków i Gniezno, powiaty pilski, wągrowiecki i średzki oraz gminy Blizanów, Kłodawa, Ślesin, Oborniki, Sośnie, Ostrzeszów, Kobyla Góra, Kleszczewo, Kórnik, Luboń, Buk, Ostroróg, Śrem, Przykona oraz Przemęt.

Podziel się: