wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: Policyjny pościg za 29-letnim kierowcą. I pokaźny mandat

Jechał z nadmierną prędkością, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do kierowania pojazdami, a w dodatku uciekał przed policją. Spotkanie 29-latka z konińskimi policjantami zakończyło się pokaźnym mandatem i wnioskiem do sądu.

4 lipca po godzinie 16.00 funkcjonariusze Ruchu Drogowego KMP Konin przeprowadzali pomiar prędkości na ulicy Poznańskiej w Koninie. I wtedy zauważyli pędzącego z nadmierną prędkością Opla Insignię – urządzenie do pomiaru wskazywało przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 32 km/h. Jak się okazało – to był dopiero początek.

“Kierujący zignorował sygnały mundurowych nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać” – informują konińscy stróże prawa. – “Po krótkim pościgu pojazd został zatrzymany na jednym z pobliskich parkingów. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 0,52 mg/l. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on również aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi”.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy zakazu mężczyzna znów stanie przed sądem. A za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 32 km/h oraz niestosowanie się do nakazu zatrzymania wystosowanego przez policjantów kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5800 zł.

Strona głównaWiadomości Konin / Koło / Słupca / TurekWielkopolska: Policyjny pościg za 29-letnim kierowcą. I pokaźny mandat