Wielkopolska: Policjanci znaleźli samochód. Ale gdzie podział się kierowca?

mazda fot. policja Ostrzeszów

Funkcjonariusze policji z Ostrzeszowa otrzymali informację, że przy drodze w miejscowości Mikstat-Pustkowie znajduje się samochód, który najwyraźniej brał udział w zdarzeniu drogowym. Ale nie ma w nim kierowcy.

Wszystko wydarzyło się 7 czerwca około godziny 18.50. Dyżurny ostrzeszowskiej komendy został zawiadomiony o tym, że w miejscowości Mikstat-Pustkowie, poza drogą, znajduje się samochód osobowy marki Mazda.
„Wygląd i położenie pojazdu świadczyły o tym, że brał udział w zdarzeniu drogowym” – informują ostrzeszowscy policjanci. – „Na miejscu nie zastano kierowcy”.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrzeszowie zaczęli więc poszukiwania kierowcy samochodu – i znaleźli go jeszcze tego samego dnia.
„Okazał się nim 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego” – wyjaśniają policjanci. – „Przeprowadzone u kierującego badanie alkomatem wskazało wynik 1,4 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych”.

Od kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa i wykroczenie stanie przed sądem.

Podziel się: