Wielkopolska: Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala

mł.asp. Maciej Nowicki oraz post. Kacper Kałużny fot. policja Ostrów Wielkopolski

To miała być rutynowa kontrola drogowa ostrowskiej drogówki w gminie Przygodzice – i była do momentu, gdy funkcjonariusze w Antoninie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes.

Wszystko wydarzyło się 17 kwietnia przed godziną 13.00. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, mł.asp. Maciej Nowicki oraz post. Kacper Kałużny, zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa kierowanego przez mieszkańca gminy Przygodzice. Mężczyzna poinformował policjantów, że wiezie do szpitala żonę, która potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

W czasie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta zaczęła tracić przytomność, więc policjanci nie zastanawiali się ani chwili, tylko zadecydowali, że zapewnią mężczyźnie policyjną eskortę do szpitala, by jak najszybciej i bez problemów dowiózł żonę na miejsce. Włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe – i ruszyli w podróż do ostrowskiego szpitala powiadamiając pod drodze dyżurnego o sytuacji. Dzięki temu przy wjeździe do Ostrowa czekał na nich drugi radiowóz, który zamykał konwój.

Dzięki pomocy policjantów potrzebująca pomocy kobieta i jej mąż dotarli do szpitala znacznie szybciej i bezpieczniej – a co najważniejsze, szybciej uzyskała też pomoc specjalistów.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: