Wielkopolska: Policja i straż leśna patrolują lasy. Z powodu kradzieży choinek

kontrole lasów fot. Nadleśnictwo Trzcianka

Policjanci, strażnicy leśni i strażnicy miejscy kontrolują lasy i targowiska, na których sprzedaje się świąteczne drzewka. Wszystko z powodu kradzieży choinek i stroiszu, do których najczęściej dochodzi przed Bożym Narodzeniem.

Już kilka tygodni przed świętami Lasy Państwowe ogłosiły w całym kraju akcję „Choinka 2022”. W jej ramach lasy są częściej kontrolowane, bo o tej porze roku znacznie częściej dochodzi w nich do kradzieży choinek, stroiszu i drewna. Sprawdzane są także targowiska, na których handluje się choinkami, by sprawdzić, czy wszystkie sprzedawane drzewka są legalne.

19 grudnia kontrole rozpoczęło Nadleśnictwo w Międzychodzie, a teraz o kontrolach informuje też Nadleśnictwo Trzcianka, gdzie miały miejsce zniszczenia szkółek leśnych.
„Przypominamy, że koszt jednej choinki to 44 zł i można ją własnoręcznie wyciąć na naszej szkółce leśnej w Niekursku” – informuje Nadleśnictwo Trzcianka na swoim profilu na FB – „nie niszcząc przy tym leśnych upraw”.

Akcje wspiera również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, która od 10 grudnia oferuje na sprzedaż choinki w nadleśnictwach – w 17 miejscach na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Można je znaleźć dzięki mapie, którą RDLP zamieściła na swojej stronie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: