Leśnicy będą kontrolować sprzedaż choinek. Do kiedy potrwają kontrole?

choinki fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Targowiska, jarmarki i wszystkie inne punkty, gdzie handluje się choinkami – wszędzie strażnicy leśni, miejscy oraz policjanci będą sprawdzać, czy oferowane drzewka są legalne. Kontrole zaczną się 19 grudnia i potrwają do Bożego Narodzenia.

Kontrolowane będą wszystkie targowiska na terenie Nadleśnictwa Międzychód – to akcja „Choinka 2022”, którą ogłosiła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie na terenie nadzorowanych przez siebie nadleśnictw, jak informuje portal „Miedzychod Nasze Miasto”. Chodzi o przeciwdziałanie sprzedaży choinek oraz gałęzi kradzionych z lasów. To wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tys. zł lub kara 30 dni więzienia.

Kontrole rozpoczną się w poniedziałek 19 grudnia i potrwają do Bożego Narodzenia, czyli do soboty 24 grudnia. Będą się odbywać przede wszystkim tam, gdzie kradzież choinek osiąga wyjątkowo duże rozmiary, jak powiedział portalowi Józef Otter, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Międzychód. Zawsze przy kupnie choinki należy sprawdzić, czy sprzedawca jest w stanie się wykazać dowodem, na przykład fakturą, legalnego zakupu drzewek na sprzedaż.

Podziel się:

Ostatnio dodane: