Wielkopolska: Podejrzany o pobicie 79-latka zatrzymany przez policję

Policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali podejrzanego o pobicie 79-letniego mężczyzny w biały dzień, w autobusie miejskim. Sprawca usłyszał już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Do incydentu doszło 23 lipca. Policjanci ze Swarzędza otrzymali zgłoszenie o tym, że w miejskim autobusie linii nr 491 w biały dzień został pobity starszy mężczyzna.

– Sprawca najpierw uderzył go w twarz, a następnie bił po głowie oraz kopał i uderzał pięściami po całym ciele – informuje Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – W związku z tym pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała, a napastnik uciekł. Ponadto agresor groził mężczyźnie słownie utratą zdrowia i pozbawieniem życia.

Policjanci ze Swarzędza znaleźli podejrzanego o pobicie już trzy dni później. 26 lipca zatrzymali 30-letniego mieszkańca Swarzędzu, który już wcześniej był notowany za inne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych, a policja wspólnie z prokuraturą złożyły wniosek o zastosowanie wobec niego 3 miesięcznego aresztu. Sędzia przychylił się do tego wniosku i mężczyzna trafił an 3 miesiące do aresztu.